Procedury przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty
- 23.02.2021 16:30
Załącznik 1
do Zarządzenia Dyrektora Nr 30 2020r / 2021
z dnia 19.02.2021 r.
Procedury przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 2 imienia majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
I. Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów próbnych
1.1. Na próbny egzamin ósmoklasisty może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną).
1.2. Zdający oraz nauczyciele uczestniczący w przeprowadzaniu egzaminu próbnego nie mogą przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
1.3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły.
1.4. Uczniowie nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, maskotek.
1.5. Na próbnym egzaminie ósmoklasisty każdy uczeń korzysta z własnych przyborów piśmienniczych. Piszący nie mogą pożyczać przyborów od innych uczniów.
Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
Uczniowie mogą mieć przy ławce swoją wodę o pojemności 0,5l.
II. Środki bezpieczeństwa osobistego
2.1. Czekając na wejście do szkoły i sali, w której zostanie przeprowadzony próbny egzamin ósmoklasisty, uczniowie zachowują odpowiedni odstęp, (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
2.2. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal po zajęciu miejsc przez piszących.
2.3. Uczniowie piszący próbny egzamin ósmoklasisty zobowiązani są zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) uczeń ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
- podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie;
- wychodzi do toalety;
- kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
2.4. Nauczyciele przeprowadzający próbny egzamin ósmoklasisty powinni mieć zakryte usta i nos.
2.5. Uczniowie pracujący z próbnym arkuszem egzaminacyjnym, mogą, – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu próbnego, nawet po zajęciu miejsca w danej sali.
III. Środki bezpieczeństwa związane z organizacją przestrzeni, budynku, pomieszczeń
3.1. Przy wejściu do szkoły umieszczony jest płyn do dezynfekcji rąk.
3.2. Ławki w sali ustawione są w taki sposób, aby pomiędzy piszącymi zachowany był, co najmniej 2-metrowy odstęp w każdym kierunku.
3.3. Dla każdego ucznia zostanie zapewnione miejsce, w którym będzie mógł zostawić rzeczy osobiste – plecak, torbę, telefon itp.
3.4. Ławki oraz krzesła w sali egzaminacyjnej są dezynfekowane przed i po każdym próbnym egzaminie ósmoklasisty.
3.5. Na terenie szkoły znajduje się pomieszczenie (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych - izolatka.
IV. Dodatkowe procedury bezpieczeństwa w dniach próbnych egzaminów ósmoklasisty
4.1. Arkusze rozdawane są uczniom piszącym egzamin próbny przez osoby, które mają zakryte usta i nos.
4.2. Przed rozpoczęciem egzaminu próbnego należy poinformować uczniów o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
1. zakazie kontaktowania się z innymi uczniami;
2. obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym;
3. niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.
4. Konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych po zakończonym egzaminie próbnym.
4.3. Aby unikać zgrupowania uczniów przystępujących do egzaminu próbnego zastosowane zostanie ustalenie:
1. Uczniowie zapisani w dzienniku lekcyjnym od numeru 1 do numeru 11 przystąpią do próbnego egzaminu ósmoklasisty w sali nr 29 i przychodzą o godzinie 8.35 . Do budynku szkoły wchodzą bocznym wejściem.
2. Uczniowie zapisani w dzienniku lekcyjnym od numeru 12 do numeru 23 przystąpią do próbnego egzaminu ósmoklasisty w sali nr 30 i przychodzą do szkoły o 8.45. Do budynku szkoły wchodzą bocznym wejściem.
3. Uczniowie piszący język niemiecki kierują się do sali nr 28. Do budynku wchodzą bocznym wejściem.
V. Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u ucznia przystępującego do próbnego egzaminu ósmoklasisty
5.1. Jeżeli uczeń przystępujący do egzaminu próbnego lub nauczyciel przeprowadzający w/w egzamin przejawia niepokojące objawy choroby, zostaje on odizolowany od innych uczniów w odrębnym pomieszczeniu (izolatki) z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób.
5.2. Nauczyciel przeprowadzający próbny egzamin w danej sali niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły