W piątek, 15 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się tabliczki mnożenia. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Tego dnia na korytarzach naszej szkoły pojawili się egzaminatorzy z klasy 3a i 6a sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia. Ważnym wydarzeniem był egzamin przeprowadzony pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Uczniowskie patrole egzaminacyjne sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, osoby, które bezbłędnie poradziły sobie z zadaniami, w określonym czasie, otrzymały odznakę oraz certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Konkurs plastyczny z Wolińskim Parkiem Narodowym
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Prace dostarczamy do 22 listopada 2024r., do godz. 12.00 do sekretariatu naszej szkoły.
Obrazy naturą malowane wykonane przez uczniów klasy 5a
Wyniki konkursu "Pięknie piszę"
22 października 2024 r. po raz kolejny uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie „Pięknie piszę”, który sprawdził ich kaligraficzne umiejętności. Uczniowie mieli za zadanie, w pięknym stylu przepisać wybrany przez siebie wiersz.
Konkurs był adresowany do uczniów w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV - VIII.
Przedsięwzięcie miało charakter wewnątrzszkolny i było pierwszym etapem konkursu „Pięknie piszę” o zasięgu międzyszkolnym.
Wyniki konkursu:
Kategoria klas I-III:
I miejsce: Lila Grunwald kl.IIIb, Lucyna Olczyk kl.IIa
II miejsce: Kaja Maślanka kl.IIa
III miejsce: Natalia Wilińska kl.IIa
Wyróżnienia: Kalina Banaszkiewicz kl.IIIa, Alicja Kucharska kl.Ia
Kategoria klas IV-VIII:
I miejsce: Zuzanna Kuca kl.Va, Karina Olejniczak kl.VIIIb, Liwia Tosnowiec kl.Va
II miejsce: Alicja Sikorska kl.VIIa, Martyna Siwiec kl.VIIa, Nikola Walencka kl.VIIa
III miejsce: Marcela Maślanka kl.Va, Sofia Sonniem kl.VIIa
Wyróżnienia: Marysia Gładysz kl.Va, Wanessa Mączniańska kl.Va, Oskar Skorczyk kl.IVb
Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się: Zuzanna Kuca kl.Va, Karina Olejniczak kl.VIIIb, Liwia Tosnowiec kl.Va
10
Apel z okazji Święta Niepodległości oraz Dnia Patrona Szkoły
8 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości Polski w połączeniu z Dniem Patrona Szkoły. W uroczystości wzięli udział nauczyciele i młodzież wszystkich klas. Oprawę słowno – muzyczną przygotowali uczniowie klasy 2A, 5A, 5B oraz 8A pod opieką nauczycieli pani Iwony Błażejewicz i Sylwii Matyjaszczyk.
Zwieńczeniem uroczystości o godzinie 11.11 było odśpiewanie Hymnu Narodowego w ramach akcji Szkoła do Hymnu.
4
Uroczyste otwarcie ogrodu
7 listopada nasz szkolny ogród marzeń pn. “Lawendowa Przystań", zaprojektowany z myślą o integracji z naturą i edukacji ekologicznej, został otwarty po kilku miesiącach pracy. Z okazji jego otwarcia zorganizowany został apel, na który zaproszono gości z Urzędu Miasta, dyrektorów placówek oświatowych oraz media. W ramach uroczystości uczniowie przedstawili krótki program artystyczny. Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na oficjalne otwarcie ogrodu, którego symbolem było przecięcie wstęgi. Otwarcie „Lawendowej Przystani” to nie tylko sukces dla szkoły, ale także krok w stronę tworzenia przyjaznego środowiska do nauki i integracji z przyrodą. Ogród będzie teraz miejscem, które ma na celu wspieranie nauki, kreatywności i zdrowego stylu życia wśród uczniów oraz całej społeczności szkolnej.
W trakcie uroczystości podsumowano wyniki konkursów organizowanych w ramach realizacji projektu. Uczniowie biorący udział w konkursie literackim i plastycznym otrzymali nagrody, które zostały zakupione z otrzymanego grantu od firmy Gaz-System S.A. Nagrody zostały wręczone przez przedstawiciela firmy Gaz-System S.A., panią Annę Starostę, która zaszczyciła nas swoją obecnością.
Wyniki konkursu literackiego:
Miejsce I
Lena Kowal , kl. 5b
Wiktoria Kozieł, kl. 8b
Miejsce II
Liwia Tosnowiec, kl. 5a
Gabriela Major, kl. 4b
Miejsce III
Łukasz Marchacz, kl. 4b
Ksawery Michalik, kl. 4b
Wyróżnienia
Maja Szoda, kl. 7a
Kacper Szoda, kl. 5a
Wiktor Chodkowski, kl. 5a
W konkursie plastycznym
Miejsce I
Kaja Maślanka, kl. 2a
Miejsce II
Oleksandr Danyliuk, kl. 3b
Miejsce III
Iga JAniszewska, kl. 1b
Alicja Kucharska, kl. 1a
Agnieszka Łazdowska, k. 1a
14
Zawody Sportowe pn. Tenis Stołowy IMS dziewcząt i chłopców
8 listopada odbył się Turniej Tenisa Stołowego Igrzyska Młodzieży Szkolnej w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w osobach Lena Pietras i Alicja Sikorska wywalczyły I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
2
Spotkanie z Sindbadem
6 listopada w kierunku Netto Areny w Szczecinie zmierzały dzieci ze Świnoujścia i okolic. Nie mogło i nas tam zabraknąć. Uczniowie z klas 1 -3 wybrali się w podróż z Sindbadem Żeglarzem. Podczas pełnej barw, efektów specjalnych, pięknych kostiumów i scenografii rewii na lodzie, towarzyszyliśmy bohaterowi w niezliczonych przygodach, odwiedziliśmy nieznane krainy i ich mieszkańców. Niezapomniane przeżycia pozostaną z nami na długo.
7
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
18 października 2024 r. w ramach ogólnopolskiej kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, klasy czwarte wzięły udział w warsztatach dotyczących przemocy, które przeprowadziła pani pedagog ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje działania sprzyjające dobremu oraz bezpiecznemu dzieciństwu takie jak:
- uwrażliwianie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci;
- wspieranie ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci;
- promowanie idei uważnego rodzicielstwa;
- promowanie systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Finał tej ogólnopolskiej akcji przypadnie 19 listopada, w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia na znak przeciwstawienia się zagrożeniom dzieci w całej Polsce fasady budynków małych i dużych oraz obiektów architektonicznych rozświetlą się na czerwono. Iluminacja rozpocznie się o godzinie 17:00.
DOŁĄCZ do akcji ! WŁĄCZ czerwone światełko!
https://dziecinstwobezprzemocy.pl/
Porządkowanie cmentarza
W naszej społeczności szkolnej tradycją stało się coroczne sprzątanie cmentarza na wyspie Karsibór. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy pokolenia, wzmacnia więzi społeczne i uczy młodych ludzi szacunku do przeszłości i tradycji. Cmentarz to nie tylko miejsce, gdzie spoczywają bliscy, ale także przestrzeń, która nosi w sobie historię naszej społeczności. Każdy nagrobek to opowieść o życiu i dokonaniach ludzi, którzy kształtowali naszą lokalną kulturę. Utrzymanie porządku na cmentarzu jest zatem nie tylko kwestią estetyki, ale także wyrazem szacunku dla zmarłych oraz ich rodzin. Uczniowie z zapałem sprzątali, zamiatając alejki, usuwając chwasty oraz porządkując nagrobki. Coroczne sprzątanie cmentarza to nie tylko fizyczna praca, ale także doskonała lekcja życia. Uczniowie uczą się odpowiedzialności, pracy zespołowej oraz szacunku do tradycji i pamięci. Tego typu działania kształtują w młodych ludziach wrażliwość na potrzeby innych.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Janina Porazińska, wybitna polska pisarka. Czytanie dzieciom na głos dla przyjemności jest jednym z największych darów, jaki możemy dać dzieciom. Daje ono im najważniejsze kompetencje życiowe, których nie da się kupić - inteligencję emocjonalną, swobodę językową, samodzielność myślenia, rozległą wiedzę, wyobraźnię, wartości moralne. Dlatego nasza szkoła po raz kolejny obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. 27 września nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy czytali wiersze, opowiadania, fragmenty powieści znanych i lubianych autorów. Zachęcamy również rodziców do czytania na głos swoim dzieciom.
"Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!"
6
Archiwum Aktualności