Uczniowie klasy 1b, co prawda nie wszyscy potrafią jeszcze samodzielnie czytać, ale z wielką uwagą wysłuchali wiersza Juliana Tuwima pt. „Warzywa”, docenili humor w nim zawarty oraz wykazali się znajomością warzyw i owoców rosnących jesienią w naszych ogrodach. Ukoronowaniem omawiania wiersza było wykonanie kukiełek z warzyw. W kąciku przyrody pojawiły się więc cudeńka z naszych rodzimych owoców i warzyw.
Mistrzostwa Regionu "B" w Drużynowym Tenisie Stołowym
28 listopada w kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Regionu "B" w Drużynowym Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2024/2025 Kategoria dziewcząt. Nasze dziewczęta, reprezentowane przez Lenę Pietras oraz Alicję Sikorską, zajęły III miejsce. Gratulujemy!!!
9
„Żyję zdrowo, na sportowo!”
26 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyło się „Zaszczepianie zdrowego stylu życia” – akcja profilaktyczna dla klas 1-szych. Dzieci bawiły się fantastycznie podczas zawodów sportowych, a po ogłoszeniu wyników zostały „zaszczepione” wiedzą o zdrowym, sportowym stylu życia. Uczniom w nagrodę zostały rozdane zdrowe przekąski oraz medale, które później dzieci kolorowały w swoich salach podczas rozmowy z nauczycielami. Dzięki temu wydarzeniu nasi pierwszoklasiści uczyli się jak dbać o zdrowie i wprowadzać pozytywne nawyki do codziennego życia.
2
Zebrania z rodzicami i drzwi otwarte
Dyskoteka Andrzejkowa dla 4-8
Dzień Zakładek do Książek
W tym roku 11 października po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Zakładek do Książek. To inicjatywa stworzona przez księgarnię internetową TaniaKsiazka.pl. Data nie jest przypadkowa - październik to miesiąc urodzin„TaniaKsiazka.pl". Dzień Zakładek do Książek to doskonała okazja, by docenić piękno i funkcjonalność zakładek. Zakładki mają swoje ważne miejsce w świecie książek - nie tylko pomagają wrócić do przerwanego fragmentu literatury, ale także stanowią małe dzieła sztuki, dodając charakteru każdej czytelniczej przygodzie. Dlatego też nasza biblioteka zorganizowała w szkole konkurs na najładniejszą zakładkę do książki.
23Na konkurs zostały zgłoszone 23 prace wykonane różnymi technikami, o ciekawych tematykach. Najpiękniejsza zakładka do książki została wyłoniona poprzez głosowanie uczniów. Uczniowie przychodzili do biblioteki, oglądali wykonane zakładki i wpisywali na karcie do głosowania numerek tej, która im się najbardziej podobała. Głosy wrzucali do specjalnej skrzyneczki. Po zakończonym głosowaniu, zostały one policzone przez dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 131 uczniów. Najwięcej głosów (25) zostało oddanych na zakładkę Leny Kowal uczennicy klasy 5b, 22 głosy zdobyła praca Martyny Siwiec z klasy 7a, Karol Woźniak z 5a zdobył 14 głosów. Gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone na apelu.
„Palenie i wapowanie to życia skracanie” - konkurs rozstrzygnięty
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu informuje, iż w dniu 20.11.2024r. został rozstrzygnięty powiatowy etap wojewódzkiego konkursu plastycznego pod hasłem: „Palenie i wapowanie to życia skracanie” zorganizowany przez Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie. Konkurs adresowany był do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych. Celem konkursu było wzmocnienie świadomości uczestników konkursu w zakresie problematyki uzależnienia od tytoniu oraz szkodliwości palenia nowatorskich wyrobów nikotynowych w tym papierosów elektronicznych. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką. Komisja konkursowa przyznała największą liczbę punktów Wiktorii Guzendzie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. mjra Henryka Sucharskiego mieszczącej się przy ul. Białoruskiej 2 w Świnoujściu, której praca zostanie przesłana na etap wojewódzki konkursu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatce życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.
info: https://www.gov.pl/web/psse-swinoujscie/konkurs-swiatowy-dzien-rzucania-palenia
2
21 listopada 2024r. - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada 2024r.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień za nami!
Już nasze babcie śpiewały: „Chodź pomaluj mój świat na żółto …”..
No i pomalowaliśmy!
To był dobry dzień - wesoły, beztroski i radosny...
Dziękujemy naszym wolontariuszom z klas 5a i 5b, 7a, 8a i b, uczniom, rodzicom, nauczycielom, administracji i obsłudze za wszelką okazaną pomoc oraz dobre i hojne serca
Opiekunki wolontariatu szkolnego:
Pani Iga, Monika, Maja i Dorota.
67
Spotkanie uczniów z pracownikami Wolińskiego Parku Narodowego
W ramach otrzymanego przez naszą szkołę grantu z firmy Gaz-System S.A. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym we współpracy z pracownikami Wolińskiego Parku Narodowego. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczniów na temat owadów zapylających innych niż pszczoły, uświadomienie dzieciom różnorodności zapylaczy oraz ich roli w ekosystemie, budowanie szacunku do przyrody poprzez poznawanie mniej znanych gatunków owadów.
11Pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego zaprezentowali informacje o owadach takich jak trzmiele, motyle, muchówki czy chrząszcze, które również odgrywają ważną rolę w zapylaniu roślin. Omówiono wygląd, sposób życia oraz ich znaczenie dla środowiska. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia zdjęć i modeli owadów zapylających, a także próbek roślin, które są zapylane przez różne gatunki. Dzieci zadawały pytania dotyczące życia owadów, ich zwyczajów oraz tego, jak można im pomagać w codziennym życiu. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, układali puzzle owadów, tworzyli klasowe plakaty. Dzieci mogły także spojrzeć na świat oczami owadów, przymierzając specjalne okulary. To były bardzo ciekawe zajęcia.
Dziękujemy!!!
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W piątek, 15 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się tabliczki mnożenia. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Tego dnia na korytarzach naszej szkoły pojawili się egzaminatorzy z klasy 3a i 6a sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia. Ważnym wydarzeniem był egzamin przeprowadzony pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Uczniowskie patrole egzaminacyjne sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, osoby, które bezbłędnie poradziły sobie z zadaniami, w określonym czasie, otrzymały odznakę oraz certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.
2
Konkurs plastyczny z Wolińskim Parkiem Narodowym
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Prace dostarczamy do 22 listopada 2024r., do godz. 12.00 do sekretariatu naszej szkoły.
Obrazy naturą malowane wykonane przez uczniów klasy 5a
Wyniki konkursu "Pięknie piszę"
22 października 2024 r. po raz kolejny uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie „Pięknie piszę”, który sprawdził ich kaligraficzne umiejętności. Uczniowie mieli za zadanie, w pięknym stylu przepisać wybrany przez siebie wiersz.
Konkurs był adresowany do uczniów w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV - VIII.
Przedsięwzięcie miało charakter wewnątrzszkolny i było pierwszym etapem konkursu „Pięknie piszę” o zasięgu międzyszkolnym.
Wyniki konkursu:
Kategoria klas I-III:
I miejsce: Lila Grunwald kl.IIIb, Lucyna Olczyk kl.IIa
II miejsce: Kaja Maślanka kl.IIa
III miejsce: Natalia Wilińska kl.IIa
Wyróżnienia: Kalina Banaszkiewicz kl.IIIa, Alicja Kucharska kl.Ia
Kategoria klas IV-VIII:
I miejsce: Zuzanna Kuca kl.Va, Karina Olejniczak kl.VIIIb, Liwia Tosnowiec kl.Va
II miejsce: Alicja Sikorska kl.VIIa, Martyna Siwiec kl.VIIa, Nikola Walencka kl.VIIa
III miejsce: Marcela Maślanka kl.Va, Sofia Sonniem kl.VIIa
Wyróżnienia: Marysia Gładysz kl.Va, Wanessa Mączniańska kl.Va, Oskar Skorczyk kl.IVb
Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się: Zuzanna Kuca kl.Va, Karina Olejniczak kl.VIIIb, Liwia Tosnowiec kl.Va
10
Lekcja nr 3 - Święto Niepodległości
Dziś porozmawiamy o bardzo ważnym dniu – 11 listopada, kiedy Polska odzyskała wolność.
Dowiecie się, co to znaczy być niepodległym i dlaczego to takie ważne.
Opowiemy sobie, jak to było, kiedy Polska zniknęła z mapy, a potem znowu stała się wolnym krajem.
Na koniec razem się pobawimy i nauczymy, jak możemy świętować ten dzień.
Apel z okazji Święta Niepodległości oraz Dnia Patrona Szkoły
8 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości Polski w połączeniu z Dniem Patrona Szkoły. W uroczystości wzięli udział nauczyciele i młodzież wszystkich klas. Oprawę słowno – muzyczną przygotowali uczniowie klasy 2A, 5A, 5B oraz 8A pod opieką nauczycieli pani Iwony Błażejewicz i Sylwii Matyjaszczyk.
Zwieńczeniem uroczystości o godzinie 11.11 było odśpiewanie Hymnu Narodowego w ramach akcji Szkoła do Hymnu.
4
Uroczyste otwarcie ogrodu
7 listopada nasz szkolny ogród marzeń pn. “Lawendowa Przystań", zaprojektowany z myślą o integracji z naturą i edukacji ekologicznej, został otwarty po kilku miesiącach pracy. Z okazji jego otwarcia zorganizowany został apel, na który zaproszono gości z Urzędu Miasta, dyrektorów placówek oświatowych oraz media. W ramach uroczystości uczniowie przedstawili krótki program artystyczny. Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na oficjalne otwarcie ogrodu, którego symbolem było przecięcie wstęgi. Otwarcie „Lawendowej Przystani” to nie tylko sukces dla szkoły, ale także krok w stronę tworzenia przyjaznego środowiska do nauki i integracji z przyrodą. Ogród będzie teraz miejscem, które ma na celu wspieranie nauki, kreatywności i zdrowego stylu życia wśród uczniów oraz całej społeczności szkolnej.
W trakcie uroczystości podsumowano wyniki konkursów organizowanych w ramach realizacji projektu. Uczniowie biorący udział w konkursie literackim i plastycznym otrzymali nagrody, które zostały zakupione z otrzymanego grantu od firmy Gaz-System S.A. Nagrody zostały wręczone przez przedstawiciela firmy Gaz-System S.A., panią Annę Starostę, która zaszczyciła nas swoją obecnością.
Wyniki konkursu literackiego:
Miejsce I
Lena Kowal , kl. 5b
Wiktoria Kozieł, kl. 8b
Miejsce II
Liwia Tosnowiec, kl. 5a
Gabriela Major, kl. 4b
Miejsce III
Łukasz Marchacz, kl. 4b
Ksawery Michalik, kl. 4b
Wyróżnienia
Maja Szoda, kl. 7a
Kacper Szoda, kl. 5a
Wiktor Chodkowski, kl. 5a
W konkursie plastycznym
Miejsce I
Kaja Maślanka, kl. 2a
Miejsce II
Oleksandr Danyliuk, kl. 3b
Miejsce III
Iga JAniszewska, kl. 1b
Alicja Kucharska, kl. 1a
Agnieszka Łazdowska, k. 1a
14
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a.
Z tej okazji uczniowie klasy 1a, 1b oraz 2a uczestniczyli w zajęciach poświęconych bajkowym postaciom. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Witajcie w naszej bajce". Następnie dzieci opowiadały o ulubionych bajkowych bohaterach, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Podczas zajęć uczniowie rozpoznawali bajki po przeczytanych fragmentach, trafnie przyporządkowywali bajkowe rekwizyty do bajek oraz układali puzzle. Na chwilę zmienili się w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od kaszy, ryżu i fasoli. Rozwiązywali zagadki, odgadywali kalambury. Bajkowe zajęcia zakończyły się „małym co nieco, jak mawiał jeden z ulubionych bohaterów dzieci.
18
Zawody Sportowe pn. Tenis Stołowy IMS dziewcząt i chłopców
8 listopada odbył się Turniej Tenisa Stołowego Igrzyska Młodzieży Szkolnej w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w osobach Lena Pietras i Alicja Sikorska wywalczyły I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
2
Archiwum Aktualności